فرماندار ماکو  :

تقویت نهادهای مدنی به عنوان چشمان بینای جامعه می تواند  مسئولین امر را در ارتقاء شاخص های سلامت کمک نماید .

تقویت نهادهای مدنی به عنوان چشمان بینای جامعه می تواند  مسئولین امر را در ارتقاء شاخص های سلامت کمک نماید .

صبح امروز پنجمین جلسه کارگروه اجتماعی ، فرهنگی ، سلامت ، زنان و خانواده شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تقدیر  از زحمات و تلاش‌های اعضای کارگروه در اجرای مصوبات و همچنین دست اندرکاران برگزاری همایش سبک زندگی اسلامی و نقش آن در تحکیم بنیاد خانواده گفت : بسیاری از مسائل و مشکلات اجتماعی جامعه ریشه در فرهنگ آن است که با ارتقاء کمی و کیفی آن می‌توان بسیاری از معضلات را حل و به کاهش طلاق و ترویج ازدواج آسان و آگاه  در بین جوانان کمک کرد .

فرماندار ماکو با تاکید بر توجه به اجتماعی کردن بحث سلامت  در جامعه افزود : تقویت نهادهای مدنی به عنوان چشمان بینای جامعه می تواند  مسئولین امر را در ارتقاء شاخص های سلامت کمک نماید . 

وی با اشاره به مطرح کردن کیک های آلوده در سطح جامعه اظهار داشت :  هدف اصلی عاملین این موضوع ضربه زدن به اقتصاد ،  تولید و اعتماد مردم نسبت به محصولات داخلی بود که این نیز همچون سایر دستگاه‌هایی دشمنان نظام نقش بر آب شد و مشخص گردید و هیچ گونه مشکلی در خط  تهیه و تولید وجود ندارد . 

حسین عباسی در خصوص ضرورت اتمام  پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر ماکو نیز گفت :  بعد از تعریض خیابان امام اتمام این طرح جزو اولویت های اصلی ای پروژه‌های عمرانی در شهرستان است و تلاش می‌شود با جذب اعتبارات مورد نیاز از منابع مختلف این طرح هر چه سریعتر به بهره برداری برسد . 

فرماندار ماکو ساماندهی صنوف مزاحم و انتقال آنها به مکان مناسب را جزو وظایف دستگاه‌های متولی دانست و خاطرنشان ساخت : متاسفانه مکان یابی قبلی به درستی و بر اساس نظرات کارشناسی صورت نگرفته بود که این امر مشکلاتی را برای صاحبان صنوف به وجود آورد و باید تلاش شود مکان جدید با لحاظ کردن مولفه های مختلف و اولویت بندی صورت گیرد . 

 در ادامه این جلسه  اعضای کارگروه اجتماعی ، فرهنگی ، سلامت ، زنان و خانواده در خصوص مسائل و مشکلات مطروحه و همچنین مصوبات جلسات گذشته به بحث و تبادل نظر پرداختند . 

لازم به توضیح است ، در پایان این جلسه فرماندار ماکو و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان با اهدای لوح و هدیه ای از خانم اکبری کارشناس امور بانوان فرمانداری به پاس تلاش های صورت گرفته در اجرای همایش سبک زندگی اسلامی و نقش آن در تحکیم بنیاد خانواده تجلیل نمودند . 

# نظر : 0