فرماندار ماکو :

همه ی مسئولین دستگاههای اجرایی موظف به اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا هستند

همه ی مسئولین دستگاههای اجرایی موظف به اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا هستند

صبح امروز یازدهمین جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین ادارات و نهاد های ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از زحمات اعضای شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا در بحث مدیریت این بیماری در سه رویداد مهم کنکور ، عزاداری دهه اول ماه محرم و بازگشایی مدارس گفت : تمامی دستگاههای اجرایی ملزم به همکاری با مدیریت آموزش و پرورش در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس هستند . 

فرماندار ماکو با تاکید بر رعایت دو اصل پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در مدارس اظهار داشت : همه ی مسئولین دستگاههای اجرایی موظف به اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا هستند چرا که حفظ سلامت شهروندان اولویت مهم برنامه های ستاد در حوزه های مختلف است ‌ .

دکتر صمدی مدیرشبکه بهداشت و درمان ماکو هم در این جلسه با ابراز نگرانی از روند رو به رشد تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان گفت : نرخ رشد ابتلاء به کرونا در شهرستان ماکو همچنان سه برابر میانگین استانی است و از ۶ لغایت ۱۶ شهریور از میان ۸۴ مورد مشکوک ۳۶ مورد مثبت جدید به آمار مبتلایان اضافه شده است ‌ .

وی افزود : از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان ماکو از ۱۶۸۷ مورد مشکوک آزمایش بعمل آمده که ۴۰۰ مورد آنها به ویروس کرونا مبتلاء شده اند و از این تعداد ۳۴۳ مورد بهبودی و ۴ مورد فوتی به ثبت رسیده است . 

دکتر صمدی وضعیت شهرستان ماکو را در حالت نارنجی و هشدار عنوان و افزود : در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در صنوف و فعالیت های مختلف ، وضعیت قرمز در شهرستان ماکو دور از انتظار نیست ‌. 

 

# نظر : 0