فرماندار ماکو :

تمامی مبالغ جمع آوری شده در بین خانواده های مستمند همان روستا و منطقه، هزینه خواهد شد

تمامی مبالغ جمع آوری شده در بین خانواده های مستمند همان روستا و منطقه، هزینه خواهد شد

صبح امروز جلسه هماهنگی جمع آوری فطریه در شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه ، مسئولین ادارات ذیربط و مدیران عامل موسسات خیریه در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران در ماه مبارک رمضان و با اشاره به پیش رو بودن روز جهانی قدس اظهار داشت : با توجه به شرایط خاص و شیوع بیماری کرونا در کشور ، راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در شهرها برگزار نخواهد شد و رهبر معظم انقلاب در این رابطه بصورت تلویزیونی با مردم سخن خواهند گفت .

وی با بیان اینکه براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا ، نماز عید فطر با رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد برگزار خواهد شد افزود : موسسات خیریه دارای مجوز با هماهنگی ستاد جمع آوری زکات فطریه شهرستان به ریاست امام جمعه و دبیری کمیته امداد امام خمینی (ره) می توانند نسبت به جمع آوری فطربه اقدام نمایند.

فرماندار ماکو خاطرنشان ساخت : تمامی مبالغ جمع آوری شده در بین خانواده های مستمند همان روستا و منطقه، هزینه خواهد شد ، لذا دهیاران و موسسات خیریه می توانند به خوبی در این امر واجب مشارکت داشته باشند .

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو هم در این جلسه با بیان اینکه فطریه زکات جانی است و در پایان ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر پرداخت آن یک تکلیف و واحب شرعی بر عهده سرپرست خانواده واجد شرایط می باشد گفت : در سال گذشته با مشارکت مردم مومن و روزه دار شهرستان ماکو مبلغ حدود 270 میلیون تومان زکات فطریه جمع آوری و در بین خانواده های نیازمند توزیع گردید .

وی با بیان اینکه در حاکمیت اسلامی وظیفه جمع آوری زکات فطریه بر عهده حاکمیت است افزود : در جامعه اسلامی باید در کنار نماز خواندن ، پرداخت زکات نیز نهادینه شود و ما  در جریان  رزمایش کمک مومنانه تجربیات بسیار خوبی بدست آورده ایم که می تواند در اجرای برنامه های بعدی بسیار موثمر ثمر باشد .

در ادامه اعضای حاضر در جلسه پیشنهادات و نکته نظرات خود را در خصوص نحوه جمع آوری و هزینه کرد زکات فطریه بیان نمودند .

# نظر : 0