فرماندار ماکو :

وضعیت شهرستان ماکو از نظر شیوع ویروس کرونا سفید نیست و محدودیت های گذشته همچنان ادامه دارد

وضعیت شهرستان ماکو از نظر شیوع ویروس کرونا سفید نیست و محدودیت های گذشته همچنان ادامه دارد

پیش از ظهر امروز جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین ادارات و نهاد های عضو در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از تلاش ها و زحمات اعضای شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا گفت : با اقدامات به موقع مسئولین امر ، همکاری بسیار خوب شهروندان و ایثار کادر درمانی و بهداشتی شهرستان ماکو از لحاظ مرگ و میر و تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه خوبی قرار دارد و این حاصل تلاش جمعی است . 

وی با بیان اینکه برابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان ، وضعیت شهرستان ماکو از نظر شیوع ویروس کرونا سفید نیست افزود : تمامی محدودیت های گذشته همچنان به قوت خود باقیست و در صورت غفلت از موضوع و آسیب های بیماری ، می تواند آمار شهرستان ماکو رو به افزایش باشد و موارد مرگ و میز زیادی به ثبت برسد . 

فرماندار ماکو با تقدیر از اقدامات و تولیدات رسانه ای خبرنگاران در راستای آگاهی بخشی عمومی گفت : فعالان رسانه ای بعنوان سربازان حوزه سلامت در راستای کاهش میزان ابتلاء و آثار روحی وروانی بیماری کرونا بسیار خوب عمل نموده اند و وظیفه مسئولین حمایت از خبرنگاران دارای مجوز و دارای تعهد اخلاقی و صنفی است  ، چراکه هیچ جامعه ای بدون اخلاقیات نمی تواند در مسیر توسعه یافتگی قرار بگیرد . 

عباسی با تقدیر از مردم نوع دوست و خیرین شهرستان ماکو خاطر نشان ساخت : از ابتدای شیوع ویروس کرونا ، خیرین شهرستان ماکو بیش از ۳۵ میلیارد ریال کمک در قالب بسته های معیشتی ، اقلام بهداشتی ، تجهیزات پزشکی و حفاظت شخصی توزیع نموده اند و این حرکت همچنان ادامه دارد .

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو هم در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در سطح شهرستان گفت : تا مورخ ۱۴ اردیبهشت ماه ۴۴ مورد مثبت در شهرستان به ثبت رسیده است که از این تعداد ۴۲ مورد با وضعیت عمومی مطلوب از بیمارستان ترخیص ، ۱ مورد بستری و تنها یک مورد فوتی به ثبت رسیده است که از این حیت رتبه ۱۷ را در بین شهرستان های استان به خود اختصاص داده است . 

وی با بیان اینکه علت افزایش آمار مبتلایان شهرستان ماکو در روز های گذشته اجرای طرح بیماریابی سرپایی بوده است افزود : ۱۳ مورد از مبتلایان در گام دوم غربالگری و بصورت بیماریابی شناسایی شده اند و هم اکنون با پیگیری و کنترل مستمر کارشناسان شبکه بهداشت و درمان دوران نقاهت خود را سپری می کنند .

یحیی کاظمی رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت ماکو نیز  در این جلسه گزارشی از بازرسی های انجام شده از صنوف و واحد های تولیدی در ایام کرونایی ارائه و گفت : از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان ماکو بیش از ۱۵۰ مورد بازرسی در قالب ۲۰ اکیپ مشترک از ادارات فرمانداری ، پلیس اماکن ، تعزیرات حکومتی ، صمت ، اتاق اصناف ، شبکه بهداشت و درمان ، از واحد های صنفی و تولیدی بازدید بعمل آمده  که در این راستا بیش از ۵۵ میلیون ریال برای واحد های متخلف جریمه صادر شده است  .

# نظر : 0