فرماندار شهرستان ماکو :

سازمان های مردم نهاد می توانند در فرهنگ سازی حفظ و احیای منابع طبیعی نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری را ایفا نمایند

سازمان های مردم نهاد می توانند در فرهنگ سازی حفظ و احیای منابع طبیعی نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری را ایفا نمایند

بعد از ظهر امروز بمناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری ، حسین عباسی فرماندار شهرستان ماکو با حضور در بین اعضای سازمان مردم نهاد درختکاران ضمن تقدیر از زحمات آنها در کاشت نهال های جنگلی در ارتفاعات ورودی این شهر مشارکت نمود . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این مراسم با تبریک هفته منابع طبیعی و آبخیزداری گفت : توجه به حفظ منابع طبیعی و توسعه فضای سبز و سنت حسنه کاشت درخت در فرهنگ ایرانی اسلامی همواره مورد تأکید بوده و ترویج این اقدام ارزشمند، همواره موردتوجه قرارگرفته است.
 

وی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد می توانند در فرهنگ سازی حفظ و احیای منابع طبیعی نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری را ایفا نمایند افزود : حفاظت از جنگل ها، مراتع و مجموعه منابع طبیعی باید به نهضتی فراگیر تبدیل شود و سمن ها نیز باید در این زمینه به صورت تخصصی وارد میدان شوند.

فرماندار ماکو خاطر نشان ساخت : جنگل ها و عرصه های ملی امانت آیندگان و میراث گران سنگ گذشتگان است که پاسداری از این مواهب الهی وظیفه آحاد مختلف مردم است و روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، تلنگری است تا بدانیم فرزندان ما و آیندگان، برای ادامه حیات، وابسته به رفتار امروز ما در مقابل حفظ منابع طبیعی هستند.


در ادامه فرماندار ماکو بهمراه اعضای سمن درختکاران ماکو با حضور در ارتفاعات ورودی این شهر چندین نهال جنگلی که از درختان بومی منطقه بذرگیری شده بود کاشتند . 
 

# نظر : 0