به مناسبت گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو :

کرسی آزاد اندیشی با حضور فرماندار ، مسئولین و دانشجویان در دانشگاه پیام نور مرکز ماکو برگزار شد.

کرسی آزاد اندیشی با حضور فرماندار ، مسئولین و دانشجویان در دانشگاه پیام نور مرکز ماکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، در این نشست صمیمی ۵ نفر از دانشجویان به نمایندگی از سایرین مطالب ، مسائل و مشکلاتی را  در بخش های مختلف بیان نمودند.
 
تعریض خیابان امام ، تعطیلی بازارچه مرزی ساریسو ، نبود امکانات مناسب آموزشی ، مناسب نبودن مسیر تردد دانشجویان به دانشگاه عدم حمایت کافی از برنامه‌های فرهنگی و تحقیقات دانشجویان ، مشکل پرداخت شهریه دانشجویان ،  عدم برگزاری دوره های کارآموزی برای برخی رشته ها از جمله روانشناسی و ...  از جمله مسائل و مشکلاتی بود که توسط دانشجویان مطرح شد .

شاهین علیزاده فرماندار شهرستان ماکو در پاسخ به سوال دانشجویی در خصوص علت تعطیلی بازارچه مرزی ساریسو و بیکاری تعداد زیادی از جوانان منطقه گفت: بازارچه مرزی ساریسو بصورت دائمی تعطیل نشده است و با پیگیری‌های لازم و دستورات ویژه استاندار آذربایجان غربی ، بعد از اتمام عملیات احداث 107 غرفه در طرف ترکیه و آماده سازی 40 غرفه در طرف ما ، بازارچه  فعالیت خود را مجدداً آغاز خواهد کرد .    

خیام احمدی رئیس شورای شهر ماکو هم در پاسخ به سوالات دانشجویان در خصوص تعریض خیابان امام ، مناسب نبودن مسیر تردد دانشجویان به دانشگاه ، عدم حمایت کافی از برنامه‌های فرهنگی و تحقیقات دانشجویان گفت : بمنظور تعریض خیابان امام (ره) حدود 150 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که به همین منظور تفاهم نامه همکاری با سازمان منطقه آزاد ماکو منعقد شده است و طی سالجاری و آینده حدود 80 میلیارد تومان جهت تعریض خیابان امام اعتبار تخصیص خواهد یافت .  

وی در خصوص سایر مطالبات دانشجویان از شورای اسلامی شهر و شهرداری ماکو نیز افزود : تلاش خواهیم کرد در آینده نزدیک و مساعد بودن وضعیت جوی مشکلات مربوط به تردد دانشجویان را نیز حل نمائیم و دانشجویان می توانند با ارائه طرح های توجیهی طرح های تحقیقاتی خود از حمایت های مادی و معنوی شورای اسلامی شهر برخوردار شوند . 

صفرعلی زاده رئیس دانشگاه پیام نور ماکو هم در پاسخ به مسائل و مشکلات آموزشی دانشجویان گفت : بمنظور حل مشکل شهریه دانشجویان تفاهم نامه همکاری با بانک انصار منعقد شده است که بخش عمده ای از شهریه دانشحویان را با کارمزد 2 درصد و بازپرداخت شش ماده پرداخت می نماید . 

وی افزود : در راستای ایجاد محیط مناسب و با نشاط برای دانشجویان برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است که با تامین اعتبارات مورد نیاز اقدامات لازم در این خصوص نیز انجام خواهد شد . 
   

 

 

 

با ما در پیام رسان سروش همراه باشید

@farmandari_maku

# نظر : 0