فرماندار ماکو :

اتحادیه باید نسبت به انجام برخی امورات نانوایان اهتمام جدی داشته باشد

اتحادیه باید نسبت به انجام برخی امورات نانوایان اهتمام جدی داشته باشد

🔻پیش از امروز پنجمین جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور اعضای ستاد و تعدادی از نانوایان در محل فرمانداری برگزار شد . 

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از تلاش و زحمات نانوایان در تأمین اساسی‌ترین نیاز غذایی مردم‌ ، شغل نانوایی را شریف و اشتغال در آن را پر مشقت عنوان و اظهار داشت :  ارتقای کمی و کیفی پخت نان باید در اولویت کاری نانوایان  قرار گیرد.

🔻فرماندار ماکو با بیان اینکه اتحادیه باید نسبت به انجام برخی امورات نانوایان اهتمام جدی داشته باشد گفت : برخی نانوایان به علت عدم آگاهی کافی از قوانین و مقررات ، دسترسی به امکانات و نبود سواد کافی مشمول جرائم ادارات مختلف از جمله امور مالیاتی می شوند که از این حیث باید اتحادیه و اتاق اصناف این قشر زحمت کش را حمایت و همراهی نمایند .
 
🔻عباسی  با تأکید بر رعایت حقوق مشتریان از سوی نانوایان، وزن چانه‌ها، استفاده حتمی از ترازو ، رعایت بهداشت نانوایی و بهداشت فردی، ساعات پخت و برخورد صحیح و ملاطفت آمیز با مشتریان را یاد آور و افزود : نظارت بر اجرای دقیق این موارد بر عهده اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف شهرستان می باشد.

🔻در ادامه این جلسه نانوایان و اتحادیه مربوطه مسائل و مشکلات این صنف از جمله کیفیت نامناسب آرد ، بالا بودن قیمت حامل های انرژی ، نرخ بیمه و اجاره واحد ، معافیت مالیاتی و پائین بودن قیمت نان را مطرح نمودند که مورد بحث و بررسی اعضای ستاد تنظیم بازار قرار گرفت و مقرر گردید راهکارها و برنامه مدونی برای مسائل عنوان شده برنامه ریزی شود تا به بخشی از مطالبات آنها که در حدود و اختیارات شهرستانی است پاسخ مثبت داده شود .

 

# نظر : 0