همزمان با دهه مبارک فجر ایستگاه خودکار اداره هواشناسی ماکو افتتاح و به بهره برداری رسید .

همزمان با دهه مبارک فجر ایستگاه خودکار اداره هواشناسی ماکو افتتاح و به بهره برداری رسید .

🔻  پیش از ظهر امروز در هفتمین روز از دهه مبارک فجر ، ایستگاه خودکار اداره هواشناسی ماکو ، با حضور فرماندار ، امام جمعه ، مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و تعدادی از مسئولین ،  افتتاح و به بهره برداری رسید . 

🔻  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو : حسین عباسی در آئین افتتاح این ایستگاه با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از تلاش ها و زحمات مجموعه عوامل اداره کل هواشناسی استان و شهرستان تقدیر و تشکر نمود . 

🔻  فرماندار ماکو ، با بیان اینکه داده های آماری دقیق می تواند از بروز بسیاری از حوادث و بلایای طبیعی جلوگیری کند افزود : در عصر حاضر اطلاعات هواشناسی ارتباط مستقیم با توسعه همه جانبه ، امنیت و کاهش اثرات ناشی از حوادث دارد . 

🔻  حبیب عبدلی مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان غربی هم در این مراسم با بیان اینکه برای افتتاح این ایستگاه 3 میلیارد از محل اعتبارات استانی هزینه شده است گفت : سیستم های خودکار هواشناسی ، علاوه بر جمع آوری سریع و دقیق اطلاعات و پارامتر های هواشناسی ، تمامی عناصر اقلیمی را در خود ذخیره می کند . 

🔻  وی افزود : این اطلاعات نقش عمده ای در برنامه های تحقیقاتی ایفا کرده و بعنوان داده های اولیه در پردازش ها و معادلات مختلف بکار می روند .  

👇👇👇
🆔 🇮🇷@farmandari_maku

 

# نظر : 0