فرماندار ماکو :

اگر در یک جامعه فضای عمومی برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی فراهم نشود با سرمایه مادی نیز نمی توان به این توسعه دست یافت

اگر در یک جامعه فضای عمومی برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی فراهم نشود با سرمایه مادی نیز نمی توان به این توسعه دست یافت

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ماکو با حضور حسین عباسی فرماندار شهرستان، امام جمعه ، نماینده مردم شهرستان های ماکو ، شوط ، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی و روسای ادارات و نهادهای عضو شورا و با دستور کار تبیین شعار سال جهش تولید در محل دفتر امام جمعه شهرستان ماکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری ; حسین عباسی در این جلسه پایه و اساس توسعه اقتصادی را فرهنگ توسعه یافته عنوان و اظهار داشت : اگر در یک جامعه فضای عمومی برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی فراهم نشود با سرمایه مادی نیز نمی توان به این توسعه دست یافت.

وی با تشریح و تبیین شعار مقام معظم رهبری در مورد سال جهش تولید افزود : رمز توفیق در همه زمان ها و همه دولت ها همدلی و همزبانی است و اساس کار دولت و دولتمردان باید رضایت عموم مردم جامعه باشد.

فرماندارماکو سرمایه گذاران را ایثارگران اقتصادی دانست و خاطر نشان ساخت : در سایه تلاش و همت والای کارآفرینان و فرصت های سرمایه گذاری ، شهرستان ماکو بر اساس اعلام مرکز آمار ایران ، کمترین نرخ بیکاری در استان با ۶ درصد مربوط به شهرستان ماکو است . 

عباسی با تاکید بر لزوم توجه به جایگاه شایسته سالاری در جامعه و سیستم اداری گفت : در صورت غفلت از این موضوع، قطعا" نمی توانیم مسیر توسعه را در جامعه فراهم نماییم و باید هر شخص متناسب با تخصص و تجربه ای که دارد نقش خود را در توسعه همه جانبه و پایدار ایفا نماید .

حجت الاسلام سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو نیز در این جلسه با بیان اینکه امروز ملت ایران در جنگ اقتصادی قرار گرفته است و جبهه ای که دشمن گرفته است جبهه فرهنگی و اقتصادی می باشد افزود بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری موضوع فرهنگی و اقتصادی از اهمیت خاصی برخوردار است که باید تمامی فعالین فرهنگی و اقتصادی قدم برداشته و در مقابل جنگ نرم دشمن مقابله نمایند.

محمد علیپور نماینده مردم شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه خاطر نشان ساخت مناطق آزاد بزرگترین فرصت برای ایجاد اشتغال ، تولید و صادرات می باشد که باید با اتحاد و همبستگی ظرفیت های منطقه آزاد ماکو را شکوفا نموده و در جهت تحقق شعار سال جهش تولید و هم افزایی قدم برداشته شود تا بتوانیم برای آن هدفی که مشخص نموده ایم موثر واقع شویم .

وی با بیان اینکه به شدت با موضوع قاچاق بدلیل اثراث مخرب آن برای اقتصاد و تولید داخلی مخالف است افزود : اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور و برون رفت از شرایط کنونی است و شورای فرهنگ عمومی می تواند با تبیین شعار سال و سیاست های کلان ، در راستای جهش تولید ، حمایت از تولیدات ملی و تشویق مردم به استفاده از کالاهای داخلی گام های موثری بردارد .

 

# نظر : 0