فرماندار شهرستان ماکو :

دستگاههای مختلف با تصمیمات چند گانه و موازی مانع اصلی تحقق مدیریت واحد شهری هستند

دستگاههای مختلف با تصمیمات چند گانه و موازی مانع اصلی تحقق مدیریت واحد شهری هستند

ظهر امروز مراسم معارفه شهردار شهر بازرگان با حضور فرماندار شهرستان ماکو ، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی ، بخشدار بازرگان و مسئولین شهرستانی برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ علی محمدی ایروانلو در این مراسم با تبریک انتخاب یوسف حاتمی  بعنوان شهردار بازرگان از سوی شوراهای اسلامی دوره ششم و اشاره به مباحث مدیریت شهری و چالش های مختلف آن گفت : در کشور های توسعه یافته مدیریت شهری با تاکید بر مدیریت واحد صورت می پذیرد که متاسفانه در کشور ما  دستگاههای مختلف با تصمیمات چند گانه و موازی مانع اصلی تحقق این مهم هستند .

وی با بیان اینکه در حال حاضر  بیشتر انتظارات مردم متوجه شهرداری ها است افزود: شهر بازرگان در یک نگاه مقایسه ای  به لحاظ قرار گیری در پیشانی نظام و بهره مندی از بزرگترین مرز زمینی کشور نسبت به سایر شهر ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است و لازمست به موضوع افزایش سرانه فضای سبز ، گسترش پارکها و بوستان ها ، فضاهای گردشگری ، مراکز تجاری ، زیباسازی سیما و منظر این شهر  بیش از پیش توجه شود .

سید محمد عابدی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی هم در این مراسم با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد مردم استان در شهرها سکونت دارند گفت : رضایتمندی عمومی موضوع مهم و چالش جدی مسئولین مدیریت شهری است که باید نسبت به آن اهتمام جدی داشته باشند .

وی با بیان اینکه میزان مبالغ دریافتی شهرداریهای استان از محل ارزش افزوده نسبت به  شهرهای صنعتی بسیار ناچیز و قابل مقایسه نیست افزود : ایجاد درآمد پایدار با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی و همچنین امکانات موجود شهری میتواند به کسری بودجه و تمکن مالی شهرداریها کمک نماید .

در پایان این مراسم با حکم استاندار آذربایجان غربی ، یوسف حاتمی بعنوان شهردار جدید شهر بازرگان معرفی شد .

 

# نظر : 0