فرماندار ماکو :

بر اساس توافق های صورت گرفته بین مقامات جمهوری اسلامی ایران و ترکیه داشتن تست PCR منفی و کارت واکسن برای مترددین از مرز الزامی می باشد

بر اساس توافق های صورت گرفته بین مقامات جمهوری اسلامی ایران و ترکیه داشتن تست PCR منفی و کارت واکسن برای مترددین از مرز الزامی می باشد

پیش از ظهر امروز پنجاهمین جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و مبارزه با کوید ۱۹ شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو؛ علی محمدی ایروانلو در این جلسه با تاکید بر ضرورت تسریع و تسهیل واکسیناسیون کوید ۱۹ در سطح شهرستان گفت : در طرح جدید مدیریت هوشمند محدودیت هایی کرونایی دریافت هرگونه خدمات عمومی مستلزم داشتن کارت واکسن کوید۱۹  است . 

وی با اشاره به اینکه با تلاش مسئولین امر هیچ  مشکلی در تامین واکسن کرونا نداریم گفت : در حال حاضر امر واکسیناسیون در ۴۶ خانه بهداشت ، مرکز جامع خدمات سلامت و پایگاههای تجمیعی انجام می شود و حدود ۷۳ درصد شهروندان دوز اول و ۲۴ درصد هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند . 

فرماندار ماکو با اشاره به بازگشایی مرز بازرگان از روز جمعه ۱۶ مهر ماه گفت : بر اساس توافق های صورت گرفته بین دو طرف داشتن تست PCR منفی و کارت واکسن برای مترددین از مرز الزامی می باشد. 

محمدی ایروانلو در ادامه به لزوم استفاده از ظرفیت و نفوذ کلام گروه‌های مرجع به خصوص روحانیون ، معلمین نخبگان و اساتید دانشگاهی در خصوص تشویق و ترغیب مردم به زدن واکسن کرونا تاکید نمود . 

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در شهرستان ماکو گفت : از ابتدای شیوع بیماری کرونا در شهرستان ماکو تا کنون ۱۴۰۵۴ مورد مثبت به ثبت رسیده است که متاسفانه ۱۶۲ نفر از همشهریان عزیز در اثر ابتلا به این ویروس فوت نمودند . 

وی افزود : نرخ رشد بیماری کرونا در شهرستان ماکو ۵ درصد است و در حال حاضر ۳۰ نفر از عزیزان در بیمارستان فجر ماکو بستری می باشند . 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو در ادامه خاطرنشان ساخت :  از بین حدود ۱۱ هزار دانش آموز ۱۲ تا ۱۸ سال تاکنون بیش از ۴ هزار نفر دوز اول واکسن کووید ۱۹ را دریافت نمودند .


🗓 ۱۴۰۰/۷/۱۸

@PadDolat_Maku

# نظر : 0