فرماندار ماکو :

به برکت انقلاب اسلامی ، زنان ایرانی در تمامی عرصه های داخلی و بین المللی حضور فعال و تاثیر گذاری دارند

به برکت انقلاب اسلامی ، زنان ایرانی در تمامی عرصه های داخلی و بین المللی حضور فعال و تاثیر گذاری دارند

پیش از ظهر امروز مراسم بزرگداشت مقام مادر و روز زن با حضور فرماندار، مسئولین ،  مادران و همسران شهداء ، بانوان شاغل در ادارات ، ورزشکاران ،  هنرمندان ، فعالین اجتماعی و زنان سرپرست خانوار شهرستان ماکو در محل تالار دکتر ندیم ماکو برگزار شد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این مراسم با تبریک ولادت با سعادت اسوه طهارت و معنویت، بهانه خلقت ، دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) وروز زن و گرامیداشت سالروز تولد فرزند برومندش حضرت امام خمینی (ره) گفت : حضرت فاطمه الزهرا(س) به عنوان نمونه ترین زن در همه زمینه ها الگوی مناسب و شایسته ای است تا امروزه دختران ، زنان و مادران جامعه اسلامی با تاسی از سیره خدایی و روش و راه بی منتهای دخت گرامى رسول خدا(ص) ، این مهم را سرمشق خود سازند و به حجاب و عفاف اهمیت خاص داده و در رسیدن به کمال معنوی و عصمت فاطمی بکوشند و اینگونه دختران و زنان قابل تقدیر خواهند بود .

وی با بیان اینکه بانوان کشور از ابتدای انقلاب اسلامی همواره هم دوش مردان در بسیاری از تحولات اجتماعی و سیاسی جامعه‌ ما سهیم و اثرگذار بوده‌اند افزود : نباید به مسائل نگاه جنسیتی داشت ، چراکه به برکت انقلاب اسلامی ، زنان ایرانی در تمامی عرصه های داخلی و بین المللی حضور فعال و تاثیر گذاری داشته اند . 

فرماندار ماکو واژه مادر را زیباترین  و مقدس ترین کلمه عنوان و خاطر نشان ساخت : مادران بویژه مادران شهداء ، اسوه عشق و ایثار هستند و با تأسی به بانوی بزرگ اسلام درس ایثار، صبر و پایداری در راه اسلام و دفاع از ولایت را آموختند و از دامان پاکشان مردان بزرگ در مکتب سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) پرورش یافتند و به معراج رسیدند.

خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار هم در این مراسم با تبریک روز مادر و روز زن گفت : در تمام دنیا یک روز جهت بزرگداشت مقام زن در نظر گرفته می شود و نامگذاری روز مادر و زن بمناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) افتخار بزرگی است که نصیب ما شده است . 

وی افزود : با مطالعه و شناخت دقیق از ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا (س) و الگو قرار دادن آن با رعایت عفت ، حجاب و چارچوب های دینی میتوان از پیروان واقعی آن حضرت در این دنیا باشیم . 

 معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار خاطر نشان ساخت : حضور فعال و تائیر گذار زنان در روز های پیروزی انقلاب ، هشت سال دفاع مقدس و دوران سازندگی باعث شده است تا امروز شاهد مدیران توانمند زن در زمینه های مختلف باشیم . 

اجرای موسیقی ، قرائت شعر ، دکلمه و تجلیل از مادران و همسران شهداء ، بانوان شاغل در ادارات ، ورزشکاران ،  هنرمندان ، فعالین اجتماعی و زنان سرپرست خانوار شهرستان ماکو از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود .   

 

# نظر : 0