پیام تبریک فرماندار شهرستان ماکو بمناسبت روز ملی مهندسی

پیام تبریک فرماندار شهرستان ماکو بمناسبت روز ملی مهندسی

حسین عباسی فرماندار شهرستان ماکو با صدور پیامی پنجم اسفند ماه سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی و روز ملی مهندسی را به جامعه مهندسی شهرستان تبریک گفت .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، در متن این پیام آمده است: 

پنجم اسفند ماه سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی یکی از بزرگترین چهره های علمی جهان اسلام و پایه گذار عصر نوین علم و تکنولوژی ایرانی  در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ملی مهندسی نامگذاری شده است .

نامگذاری این روز بعنوان روز ملی مهندس، تلاقی ارزشمندی از اندیشه مهندسی ایران گذشته و سرمشق قراردادن تلاش‌های آن دوران برای جوانان جویای علم امروز کشور است تا با بهره‌گیری از تجارب کسب شده و استفاده از علم و نوآوری و ایجاد فناوری‌های نوین، حفظ و اعتلای استقلال ایران اسلامی رقم زده شود و دستیابی به افق‌های افتخار بر اساس سندچشم‌انداز مهیا گردد.

 روز ملی مهندسی روز تجلیل از استعداد، خرد ، توان و اراده منحصر بفرد ایران و ایرانی ،روز پاسداشت خلاقیت، ابتکار، نوآوری و ابداع در عرصه اندیشه و عمل و روز گرامیداشت پیشگامان پیشرفت و سازندگی در کشور است.

اینجانب با تقدیر از زحمات تلاش گران عرصه مهندسی این روز را به همه مهندسان ایرانی به ویژه خانواده بزرگ نظام مهندسی شهرستان ماکو ، توفیقات روزافزون این قشر پرتوان را در کمک به توسعه و پیشرفت کشور از درگاه خداوند متعال خواستارم.

حسین عباسی
فرماندار شهرستان ماکو 
 

# نظر : 0