معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو :

در بحث مدیریت بیماری ویروس کرونا هر چیزی که امنیت و سلامت جامعه ما را تهدید کند باید با برنامه ریزی و انسجام بین مسئولین و شهروندان آن را رفع نماییم .

در بحث مدیریت بیماری ویروس کرونا هر چیزی که امنیت و سلامت جامعه ما را تهدید کند باید با برنامه ریزی و انسجام بین مسئولین و شهروندان آن را رفع نماییم .

صبح امروز دوازدهمین جلسه شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان ماکو به ریاست خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور مسئولین ادارات و نهاد های ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ خانم قربانی در این جلسه با تقدیر از زحمات اعضای شورای هماهنگی ، پیشگیری و مبارزه با کرونا با بیان اینکه در بحث مدیریت بیماری ویروس کرونا هر چیزی که امنیت و سلامت جامعه ما را تهدید کند باید با برنامه ریزی و انسجام بین مسئولین و شهروندان آن را رفع نماییم چون این بیماری  جزئی از آن تهدید هاست که سلامت آحاد جامعه را به خطر می اندازد که با انسجام بیشتر در این راستا قدم های مثبتی در شهرستان ماکو برداشته شده است و با برنامه ریزی دقیقتر و با مساعدت مردم عزیز ان شاءالله بتوانیم قدم های مثبتی در کنترل این بیماری در شهرستان برداریم .

وی افزود : ما علاوه بر اینکه مسئولیت داریم تا سلامت خود را حفظ کنیم باید سلامت جامعه هدف را نیز حفظ نماییم و در شرایط فعلی که ویروس کرونا در جامعه در حال انتشار است باید افراد راهکارهای لازم مانند استفاده از ماسک و ضدعفونی کردن اعضا و وسایل خود را بمنظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری بکار گرفته و باید در جامعه اطلاع رسانی شود که اگرچه ویروس سلامتی آنها را تهدید می کند ولی راه مقابله ای برای آن با رعایت بهداشت وجود دارد.

دکتر صمدی مدیرشبکه بهداشت و درمان ماکو هم در این جلسه با ابراز نگرانی از روند رو به رشد تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان گفت : نرخ رشد ابتلاء به کرونا در شهرستان ماکو بیش از سه برابر میانگین استانی  است .

صمدی با بیان اینکه بازگشایی مدارس به شدت برای ما نگرانی ایجاد کرده است گفت : از ۱۰ لغایت ۲۳ شهریور  در دوهفته اخیر ۹۵ نفر مورد ابتلا قطعی داشته ایم که بیش از ۵۰ نفر آنان در یک هفته شناسایی گردیده است .

وی افزود : از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان ماکو از ۱۶۵۵ مورد مشکوک آزمایش بعمل آمده است که ۴۶۴ مورد آنها به ویروس کرونا مبتلاء شده اند و از این تعداد ۳۶۱ مورد بهبودی و ۴ مورد فوتی به ثبت رسیده است .

دکتر صمدی وضعیت شهرستان ماکو را در حالت نارنجی و هشدار عنوان و خاطرنشان ساخت : در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در صنوف و فعالیت های مختلف ، وضعیت قرمز در شهرستان ماکو دور از انتظار نیست .

 

# نظر : 0