فرماندار ماکو در جلسه پیشگیری از سرقت شهرستان :

برابر اعلام مراجع ذیربط میزان سرقت در شهرستان ماکو نسبت به سایر مناطق استان در سطح پایین تری قرار دارد

برابر اعلام مراجع ذیربط میزان سرقت در شهرستان ماکو نسبت به سایر مناطق استان در سطح پایین تری قرار دارد

صبح امروز جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت شهرستان ماکو به ریاست  فرماندار و با حضور دادستان عمومی و انقلاب  و مسئولین ادارات و نهاد های عضو در محل فرمانداری برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با تقدیر از تلاش ها و زحمات اعضای کمیسیون در سال گذشته گفت : برابر اعلام مراجع ذیربط ، میزان سرقت در شهرستان ماکو نسبت به سایر مناطق استان در سطح پائین تری قرار دارد . 
 
وی با تاکید بر ضرورت اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده اولیه توسط دستگاههای اجرایی ، بانکها ، صنوف و شهروندان برای تاسیسات و تجهیزات تحت مالکیت خود اظهار داشت : گشت شبانه نیروهای انتظامی و استفاده از تجهیزات حفاظت فیزیکی ،  نصب دوربین های مدار بسته و اتصال به سامانه مرکز هشدار الکترونیک ( مها ) می تواند به افزایش ضریب امنیتی اماکن کمک و در کاهش آمار سرقت نقش مهمی ایفا نماید . 

فرماندار ماکو با اشاره به تاثیر آموزش و آگاهی بخشی عمومی در کاهش میزان سرقت در شهرستان افزود : نیروی انتظامی می تواند با بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش ، سازمانهای مردم نهاد و دهیاران  ، آموزش شهروندان را در خصوص پیشگیری از سرقت را در دستور کار خود قرار دهند.

خادم عرب باغی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماکو نیز در این جلسه با اشاره به مجازات سرقت در قانون گفت : مردم و سازمان ها ، دستگاه های اجرایی در بحث ایمن سازی ادارات و مجموعه های تحت مدیریت شان ملزم به رعایت اصول اولیه پیشگیری از سرقت هستند . 

سرهنگ حسین شهریار فرمانده انتظامی شهرستان ماکو هم در این جلسه با بیان اینکه شهرستان ماکو یکی از مناطقی است که باتوجه به جمعیت، کمترین آمار سرقت را دارد  گفت : آمار سرقت از منزل ، مغازه ، اماکن دولتی ،احشام و ...  کاهش چشمگیر با بیش از ۶۰٪ وجود دارد و نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲۸٪ افزایش کشفیات وجود دارد . 

وی افزود :  شهروندان گرامی لازمست ضمن توجه به هشدارهای پلیس و بالابردن ضریب حفاظتی با استفاده از تجهیزات و نصب دوربین های مدار بسته و سامانه مرکز هشدار الکترونیک ( مها ) ، در راستای پیشگیری از سرقت داخل خودرو و اماکن خصوصی از قبیل ساختمان های نیمه کاره و ویلا باغ ها ، ملاحظات لازم ایمنی را رعایت نمایند .

 

# نظر : 0