فرماندار ماکو :

اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهر ماکو و بازرگان باید جزو اولویت های اصلی شرکت آب و فاضلاب استان قرار بگیرد

اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهر ماکو و بازرگان باید جزو اولویت های اصلی شرکت آب و فاضلاب استان قرار بگیرد

باحضور  یوسف شمچی معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان در محل فرمانداری ماکو  در مراسمی با تجلیل از زحمات و تلاش‌های یعقوب  حسین‌نژاد ، حسین جعفری نژاد به عنوان سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان ماکو معرفی شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این مراسم با تقدیر از زحمات و تلاش‌های چندین ساله یعقوب حسین نژاد در امور آب و فاضلاب شهری و آرزوی توفیق برای حسین جعفری نژاد ،  ادغام دو شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی را به فال نیک گرفت و اظهار امیدواری کرد ، این شرکت با اتکاء به نیروی انسانی متعهد و متخصص بتواند خدمات شایسته را به شهروندان در حوزه آب و فاضلاب ارائه نماید . 

وی با تاکید بر اینکه اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهر ماکو و بازرگان باید جزو اولویت های اصلی شرکت آب و فاضلاب استان قرار بگیرد افزود : به لحاظ ارتباط مستقیم تصفیه خانه فاضلاب با سلامت و بهداشت عمومی شهروندان ، ضروریست شرکت آب و فاضلاب استان با بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی ، سازمان منطقه آزاد ، اعتبارات استانی و ملی در اجرا و اتمام هرچه سریعتر این پروژه اهتمام جدی داشته باشد .

فرماندار ماکو با اشاره به اهمیت آب شرب سالم و بهداشتی در سلامت شهروندان خاطر نشان ساخت : برابر اعلام  مراکز آزمایشگاهی معتبر ، آب خروجی از چشمه ها دارای آرسنیک و فلزات سنگینی است که مصرف آن می تواند اثرات مخربی را بر روی سلامتی افراد داشته باشد و ضرویست با فرهنگ سازی و سایر اقدامات آگاهی بخش ، شهروندان را به مصرف آب شرب خروچی از تصفیه خانه ها که سالم تر می باشند ترغیب کرد .

یوسف شمچی معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان هم در این مراسم با اشاره به سیاست های وزارت نیرو در ادغام این دو شرکت افزود : با توجه به اهداف مشترک دو شرکت آب و فاضلاب روستایی و شهری در تامین آب شرب سالم و بهداشتی و همچنین ایجاد زیرساخت های لازم ، این ادغام صورت گرفته است و انتظار می رود با هم افزایی نبروهای توانمند و متخصص دو شرکت ، شاهد ارائه خدمات مطلوبی به شهروندان باشیم . 

وی با اشاره به تجهیزات و تکنولوژی های بکارگیری شده در تصفیه خانه شماره یک و دو شهر ماکو افزود : آب شرب خروجی از تصفیه خانه های ماکو به لحاظ استاندارد و دارا بودن فلزات سنگین در حد مطلوب و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است . 

در ادامه این مراسم با اهداء لوح از زحمات و تلاش های چندین ساله یعقوب حسین نژاد در امور آب و فاضلاب شهری  تجلیل و  حسین جعفری نژاد بعنوان سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان ماکو معرفی شد .

 

# نظر : 0