فرماندار شهرستان ماکو :

باید تلاش شود مشارکت های سازمان های مردم نهاد برای بهبود وضعیت موجود جلب شود

باید تلاش شود مشارکت های سازمان های مردم نهاد برای بهبود وضعیت موجود جلب شود
عصر امروز دومین جلسه شورای اداری ، اداره کل ورزش وجوانان استان آذربایجان غربی با حضور فرمانداری ، نماینده مردم شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان ، روسای رادارات ورزش و جوانان شهرستان های استان در محل فرمانداری ماکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در این جلسه با بیان اینکه دولت تدبیر و امید ،  جایگاه ویژه ای را برای سازمان های مردم نهاد به منظور برون سپاری برخی مسئولیت ها و حل آسیب های اجتماعی با استفاده از ظرفیت آنها قائل است گفت : صرف ثبت سازمان های مردم نهاد و ارائه گزارش های کمی نمی تواند مشکل گشا باشد و باید تلاش شود مشارکت های سازمان های مردم نهاد برای بهبود وضعیت موجود جلب شود . 

وی افزود :با توجه به ظرفیت های موجود تصمیمات بسیار خوبی برای حل مسائل و مشکلات در جلسات اتخاذ می‌شود ولی مشکل اساسی پیگیری مصوبات است که باید تلاش شود ، مثل تیر رها شده از کمان حتما به هدف برخورد نماید . 

فرماندار ماکو با بیان اینکه میزان طلاق در جامعه بسیار نگران‌کننده است اظهار داشت :  ازدواج هایی که منجر به طلاق می شود نشانگر آن است که افراد آگاهی لازم را نسبت به زندگی مشترک  ندارند و متاسفانه بیشتر طلاق ها در ۵ سال اول ازدواج ثبت می‌شود و باید برگزاری کارگاه های آموزشی قبل و بعد از ازدواج را جدی بگیریم و خانواده‌ها باید تلاش کنند شرایط ازدواج آگاهانه و پایدار را برای فرزندان خود فراهم نمایند . 

علیزاده مشکل بیکاری جوانان را از جمله موانع ازدواج عنوان خاطر نشان ساخت :  اعطای تسهیلات ازدواج نمی تواند مشکل گشای مسائل و مشکلات جوانان باشد و آنها را به فرد بیکار و بدهکار تبدیل می‌کند که دولت تدبیر و امید در این راستا وام های اشتغال پایدار روستایی و فراگیر را برای ایجاد شغل پایدار برای جوانان در نظر گرفته است که با خلاقیت ، ابتکار و نوآوری می شود ضمن حل مشکل بیکاری جوانان ، شرایط را برای ازدواج پایدار نیز فراهم ساخت . 

عین الله شریف پور نماینده مردم شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با بیان اینکه راهکار حل مشکل جامعه و  الخصوص جوانان همکاری و تعامل همه جانبه سه قوه مقننه ، مجریه و قضائیه در کنار هم است . 

وی افزود : برای حل مشکل باید همه جانبه نگر باشیم تا به راهکار های مختلف دست یابیم و نباید فقط نسبت به موضوعات انتقاد کنیم و در کنار نقد برای هر آن راهکاری را نیز ارائه دهیم.

عبداله چمن گلی مدیرکل ورزش وجوانان استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت : با تلاش و جدییت کارکنان ستادی ، مسئولین ادارات شهرستان و کارکنان برای دومین بار جزو ادارات کل نمونه کشوری انتخاب شدیم و این در سایه اتحاد وهمدلی همه جانبه همکاران میسر شده است . 

وی افزود : در سال 1396 رتبه اول ورزشهای همگانی ، روستایی و عشایری ، آموزش و تحقیقات ، امور بانوان و پایگاه قهرمانی و رتبه سوم ورزش قهرمانی کشور را بدون حامی مالی و اسپانسر در بین استان های مطرح کسب نمودیم و این درحالی است که جمعیت بیش از یک میلیونی جوان استان از داشتن خانه جوان در مرکز و شهرستان ها محروم هستند  .

در ادامه این جلسه معاونین ادره کل ورزش و جوانان و روسای ادارات شهرستانی گزارش عملکرد و نکته نظرات خود را بیان نمودند . 

 

با ما در پیام رسان سروش همراه باشید : 

@farmandari_maku

 

# نظر : 0