قربانی معاون فرماندار ماکو :

مطالعه و کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی مردم است

مطالعه و کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی مردم است

ظهر امروز جلسه  انجمن نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان ماکو ، به ریاست خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور اعضای انجمن شهر ماکو و بازرگان در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، خانم قربانی در این جلسه با تقدیر از اقدامات و برنامه های فرهنگی و ابتکاری اعضای انجمن در طول سال جاری گفت : مطالعه و کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی مردم است که تاثیر بسیار زیادی در بالارفتن کیفیت زندگی و امنیت روانی مردم خواهد داشت .

وی افزود : مسئولین کتابخانه ها ضمن شناسایی وتشویق  افراد، اشخاص و خانواده هایی که دغدغه فرهنگی بویژه به مقوله کتاب و کتابخوانی علاقه مند هستند می توانند  با برگزاری جلساتی ماهیانه و یا به صورت هفتگی در داخل کتابخانه به بررسی مشکلات حوزه کتاب و کتابخوانی  پرداخته و با همکاری آنها برخی از مشکلات را برطرف نمایند.

معاون فرماندار ماکو ،  در خصوص سهم نیم درصد کتابخانه ها از درآمد شهرداری نیز اظهار داشت : با توجه به اینکه گسترش فعالیتهای کتابخانه ای وابستگی به میزان اعتبار آن ها دارد از شهرداری انتظار می رود همکاریهای لازم با نهاد را با پرداخت به موقع سهم نیم درصد آنها از درآمد شهرداری و انجام برخی فعالیتهای عمرانی مورد نیاز کتابخانه ها بعمل آورد .

در ادامه این جلسه ، اعضای انجمن ضمن ارائه گزارش یکساله ، نکته نظرات و پیشنهادات خود را بمنظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سال آینده بیان نمودند .

# نظر : 0