فرماندار ماکو:

شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ماکو آمادگی کامل مدیریت سوانح را دارد

شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ماکو آمادگی کامل مدیریت سوانح را دارد
پیش از ظهر امروز چهارمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ماکو به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورا در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، شاهین علیزاده در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران با تأکید بر اینکه تمهیدات لازم برای تامین سوخت نانوایی ها ، مدارس ، بیمارستان‌ها و همچنین نمک برای باز کردن راههای اصلی و فرعی باید با جدیت پیگیری شود ، افزود: نقش جهاد کشاورزی در راستای اطلاع رسانی به کشاورزان برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات شان و ارائه نکات درجهت رعایت اصول کشت بسیار چشمگیر است.

فرماندار شهرستان ماکو با بیان اینکه تعطیلی مدارس باید زودتر اطلاع‌رسانی شود، تصریح نمود: با توجه به اهمیت تردد و امنیت دانش آموزان در مواقع بارندگی باید تصمیمات لازم در اسرع وقت گرفته و به اطلاع عموم برسد .

وی همچنین بر لزوم رصد و شناسایی سیلاب ها و آبراه ها برای جلوگیری از سیل های مخرب در شهرها و روستاها اشاره کرد و عنوان کرد: به علت موقعیت خاص جغرافیایی ماکو، سیل نخستین و مهم‌ترین حادثه طبیعی است که این شهرستان را تهدید می‌کند.

فرماندار ماکو همچنین بر لزوم تامین سوخت مورد نیاز روستاییان در ایام سرد پیش رو اشاره کرد و گفت: مشکلاتی پیرامون سوخت رسانی روستاییان وجود دارد که امیدواریم هرچه زودتر این مشکلات نیز حل و فصل شود.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران ماکو به کمبود ماشین آلات راه سازی در این شهرستان اشاره کرد و افزود : لازم است مسئولان استانی برای جبران کمبود امکانات ؛ به این شهرستان مساعدت نمایند .

وی به لزوم ذخیره سازی سوخت مایع هم برای جایگزینی گاز در مواقع احتمالی سوخت گاز از سوی ادارات و اماکن خدماتی از جمله نانوائیها هم تاکید کرد و گفت : به زودی برای سنجش آمادگی نیروهای امداد رسان و خدمات مانور لحظه صفر بدون اطلاع قبلی اجرا خواهد شد .

در ادامه این جلسه اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ماکو ، نکته نظرات ، پیشنهادات و اقدامات خود را در خصوص مقابله با حوادث و سوانح بیان نمودند . 


@farmandari_maku

# نظر : 0