فرماندار ماکو :

لزوم تسریع در عملیات مرمت و احیای بناهای تاریخی و خصوصا" کاخ موزه باغچه جوق

لزوم تسریع در عملیات مرمت و احیای بناهای تاریخی و خصوصا" کاخ موزه باغچه جوق

🔻پیش از ظهر امروز جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان به همراه ما این اداره کل با حضور در محل فرمانداری ماکو با حسین عباسی فرماندار این شهرستان در خصوص مسائل و مشکلات حوزه مربوطه به بحث و تبادل نظر پرداختند .

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه وی با اشاره به اهمیت و جایگاه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به عنوان یک صنعت نوین و پردرآمد در کشورهای توسعه یافته گفت : به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در این حوزه لازمست ، تمامی مسئولین ذیربط نسبت به بالا بردن حساسیت و توجه به این حوزه از بعد فرهنگی و اقتصادی اهتمام جدی داشته باشند . 

🔻فرماندار ماکو ، با تاکید بر لزوم تسریع در عملیات مرمت و احیای بناهای تاریخی و خصوصا" کاخ موزه باغچه جوق به عنوان یکی از آثار فاخر و کم نظیر خاطر نشان ساخت : اتمام و بازگشایی درهای کاخ موزه باغچه جوق به روی علاقه مندان یک مطالبه عمومی است و متولیان امر باید در اسرع وقت و کوتاه‌ترین زمان ممکن به ایت خواسته جامع عمل بپوشانند . 

🔻عباسی به مشکل شهروندان در خصوص ساخت مسکن در محدوده بافت‌های تاریخی نیز اشاره و از مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خواست با اتخاذ تمهیدات لازم و تسهیل در امور تا حد امکان این مشکل را به حداقل برساند . 

🔻جلیل جباری ، مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این جلسه با تقدیر از توجه ویژه فرماندار ماکو نسبت به این حوزه خاطرنشان ساخت : اتمام عملیات مرمت کاخ موزه باغچه جوق نیز جزو مطالبات اداره کل است و امید است با مدیریت جدید سازمان منطقه آزاد که در این خصوص تفاهم‌نامه ای نیز به امضا رسیده است ، این روند به اتمام برسد . 

🔻وی عدم تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای احیا و مرمت بناهای تاریخی در طول سالیان گذشته را یکی از علل وضعیت کنونی آثار دانست و افزود : در صورت توجه ویژه مسئولین ارشد استانی و کشوری می‌توانیم با بهره گیری از تخصص های موجود در این حوزه ، وضعیت را تا حد قابل قبولی ارتقاء دهیم.

 

# نظر : 0