فرماندار ماکو:

دانش آموزان امانتها و سرمایه های جامعه هستند

دانش آموزان امانتها و سرمایه های جامعه هستند

🔻صبح امروز همزمان با آغاز سالتحصیلی جدید و بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، مراسم بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ، فرماندار ، امام جمعه ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، مسئولین ، دانش آموزان و اولیاء در مدرسه استعدادهای درخشان فرزانگان ماکو برگزار شد.

🔻 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این مراسم ، آغاز بهار علم و دانش را بر تلاشگران علم و اندیشه و فرهنگ و بویژه دانش آموزان و فرهنگیان و همچنین تقارن بهار علم با آغاز هفته دفاع مقدس را بر ایثارگران و خانواده های شهداء تبریک و تهنیت عرض نموده و یاد و خاطره شهدای گرانقدر و امام شهدا و جانفشانیهای رزمندگان اسلام را گرامی داشت .

وی با اشاره به دو نکته مهم برای دانش آموزان و معلمین افزود : دانش آموزان عزیز قدر علم و معلمین گرانقدر خود را بدانید و دوم به معلمین بزرگوار عرض میکنم که این فرزندان امانتهای ما دست شماست و آینده این کشور با دستان اینها و آموزش و پرورش این سرمایه ها توسط شماها صورت خواهد گرفت .

🔻حجت الاسلام سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در جنگ نرم، دشمن اخلاق و فکر جوانان ما را هدف قرار داده است گفت: برای مقابله با هجوم دشمنان و استکبار بعنوان شیطان بزرگ باید با مراجعه به قرآن مقاومت کرد.

🔻وی در ادامه افزود: دشمن بعد از اینکه دید در جنگ نظامی، اقتصادی و ترور دانشمندان ایرانی نمی تواند موفقیت حاصل کند به تهاجم فرهنگی روی آورده و می خواهد از طریق به حجابی جوانان ضربه بزند.

🔻امام جمعه ماکو خطاب به دانش آموزان با اشاره به اینکه باید در سنگر علم و کسب مدارج عالیه با هجمه های دشمنان مقابله کنید ادامه داد: انسان متعلم است و معلمان در تعلیم این دانش آموزان تلاش بیشتری کنند چرا که با یادگیری، جامعه به پیشرفت و آبادانی می‌رسد.

🔻وی ادامه داد: محیط مدرسه میتواند در شکل دهی اخلاق، منش و کردار دانش آموزان نقش داشته باشد لذا با شکل دهی مناسب این منشها باید آموزش و پرورش در خلق انسانهای وارسته و آینده نگر کوشا باشد.

🔻همچنین اکبر باباپور رئیس آموزش و پرورش ماکو نیز با بیان اینکه بیش از 19 هزار دانش آموز سال تحصیلی خود را در مدارس ماکو آغاز می کنند اظهار کرد: ۱۲ هزار و ۶۱۵ دانش آموز ابتدایی در۵۳۲ کلاس درس، ۴هزار و ۳۸۶ دانش آموز متوسطه اول در۱۷۱ کلاس درس و ۲ هزار و ۹۲۷ دانش اموز متوسطه دوم در ۱۴۵ کلاس درس در سال تحصیلی جدید مشغول به تحصیل می شوند.

🔻وی گفت: بحث سرویس مدارس نظام مند شده است و در تامین پوشاک مدارس هیچ مشکلی نداشتیم.
 

# نظر : 0