تاکید فرماندار ماکو بر تقویت روابط گمرک بازرگان با گمرک گوربلاغ ترکیه

تاکید فرماندار ماکو بر تقویت روابط گمرک بازرگان با گمرک گوربلاغ ترکیه

پیش از ظهر امروز حسین عباسی فرماندار شهرستان ماکو بهمراه معاون برنامه ریزی و امور عمرانی ، بخشداران بازرگان و مرکزی با صادق نامدار مدیرکل جدید گمرک بازرگان دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات فعالین اقتصادی و تسهیل ترددات مسافرین و کامیون های ترانزیتی گفتگو کردند . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این دیدار با تبریک انتصاب صادق نامدار بر لزوم تقویت روابط گمرک بازرگان با گمرک گوربلاغ ترکیه تاکید و اظهار داشت : روابط مطلوب مسئولین دو طرف میتواند منجر به تسهیل عبور و مرور و رضایتمندی فعالین اقتصادی دوکشور شود . 

وی با اشاره به نقش و جایگاه گمرک بازرگان در توسعه اقتصادی کشور افزود : گمرک بازرگان با توجه به ظرفیت های موجود می تواند در رونق اقتصادی منطقه آزاد ماکو و معیشت مرزنشینان نقش مهم و تاثیرگذاری را ایفا نماید . 

فرماندار ماکو با بیان اینکه تعامل و همکاری تمامی مسئولین شهرستانی می تواند به ارتقاء جایگاه گمرک بازرگان بعنوان مهمترین و استراتژی ترین مرز زمینی کشور کمک نماید اظهار داشت : در شرایط کنونی و تحریم های اقتصادی ، گمرک بازرگان می تواند با ایجاد روابط کاری مناسب با طرف مقابل ، بهره برداری حداکثری از منابع و امکانات و همچنین تدوین سازکار های قانونی ، شرایط مطلوبی را برای تجار ، بازرگانان و فعالین اقتصادی فراهم آورد . 

صادق نامدار مدیرکل گمرک بازرگان هم در این دیدار با تقدیر از حمایت ها و دغدغه های فرماندار ماکو ، ضمن اعلام آمادگی برای همکاری و تعامل با تمامی دستگاههای مستقر در مرز گفت : برنامه ریزی های لازم جهت استقبال از مسافرین در ایام نوروز صورت گرفته است و تلاش خواهیم کرد با تسریع در روند تردد ، ترافیک کمتری را در مرز شاهد باشیم .

# نظر : 0