فرماندار ماکو :

جلب مشارکت های عمومی برای توسعه فضاهای آموزشی باید در اولویت برنامه های شورای آموزش و پرورش قرار بگیرد

جلب مشارکت های عمومی برای توسعه فضاهای آموزشی باید در اولویت برنامه های شورای آموزش و پرورش قرار بگیرد

ظهر امروز جلسه شورای آموزش و پرورش و پشتیبانی از نهضت سواد آموزی شهرستان ماکو ، به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورا در محل فرمانداری برگزار شد .  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، حسین عباسی در این جلسه با اشاره به نقش و جایگاه تعلیم و تربیت در فرهنگ جامعه گفت : آموزش و پرورش بزرگترین نهاد در شکل‌گیری فرهنگ جامعه است و باید تلاش شود بیش از پیش این نهاد تقویت شود . 

وی با بیان اینکه جلب مشارکت های عمومی برای توسعه فضاهای آموزشی باید در اولویت برنامه های شورای آموزش و پرورش قرار بگیرد ، افزود : با توجه به تحصیل برخی از دانش آموزان روستایی در مدارس کانکسی و سنگی لازمست اعضای شورای آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت خیرین و پیگیری اعتبارات مورد نیاز فضای آموزشی مناسبی را برای آنها فراهم آوردند . 

فرماندار ماکو در ادامه با تقدیر از مجموعه آموزش و پرورش در خصوص اسکان مسافرین نوروزی در سال های گذشته اظهار داشت : با تلاش های صورت گرفته در  نوروز سال های  96 و 97 آموزش و پرورش شهرستان ماکو رتبه سوم استانی به لحاظ کمیت و پذیرش میهمانان و رتبه اول را در ارائه خدمات با کیفیت کسب نموده است و باید تلاش شود این عناوین با رفع موانع و مشکلات تثبیت و ارتقاء یابد . 

عباسی در خصوص تاثیر سواد آموزی در بلوغ فکری و شخصیت انسان ها در جامعه گفت : یکی از علل مهم بروز آسیب اجتماعی بی سوادی و عدم آگاهی افراد نسبت به موضوعات پیرامون خود است و با تقویت نهاد نهضت سواد آموزی می توان اهداف اجتماعی را در جامعه بخوبی پیش برد.

در ادامه این جلسه مسئولین دستگاههای ذیربط گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش و پرورش ونهضت سواد آموزی را ارائه دادند .

 

# نظر : 0