معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو :

تشویق مردم به سرمایه گذاری در امر تولید و رفع موانع تولید و تسهیل در امورات اداری و بوروکراسی  نقش مهمی در تحقق شعار سال جهش تولید دارد.

تشویق مردم به سرمایه گذاری در امر تولید و رفع موانع تولید و تسهیل در امورات اداری و بوروکراسی  نقش مهمی در تحقق شعار سال جهش تولید دارد.

صبح امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور سالجاری سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ماکو با حضور خانم قربانی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار شهرستان، امام جمعه ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی و اعضای شورا و با موضوع شعار سال جهش تولید در محل دفتر امام جمعه شهرستان ماکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری : خانم قربانی در این جلسه نقش مردم در تولید و سوق سرمایه به سوی تولید را یکی از مهم ترین مقوله ها خواند و گفت : نامگذاری سال از طرف مقام معظم رهبری  جنبه حمایتی و هدایتی دارد و می بایست در راستای ایفای نقش مردم در امر جهش تولید فرهنگ سازی نموده و فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را در بین مردم نهادینه نماییم تا چرخهای کارخانه جات به حرکت در آیند و این امر باعث اشتغالزایی پایدار و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و باعث آرامش خانواده و سالم سازی جامعه می شود .

وی در خصوص اینکه افزایش تولید باعث افزایش درآمد دولت و پیشرفت پروژه های عمرانی می گردد گفت : کالاهای وارداتی  دارای تاثیرات فرهنگی انضمامی ،  بوده و بر سبک زندگی و ذائقه اجتماعی تاثیر گذار است .

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ماکو تشویق مردم به سرمایه گذاری در امر تولید و رفع موانع تولید و تسهیل در امورات اداری و بوروکراسی را نقش مهمی در تحقق شعار سال خواند و افزود : سوق سرمایه به سمت واسطه گری باعث رشد نامتوازن اقتصادی در کشور بوده و باعث می شود ثروتمندان بر ثروتشان افزوده و فاصله طبقاتی بین فقر و غنا زیاد شود که این امر تبعات اجتماعی منفی دارد .

حجت الاسلام سید محمد هاشمی امام جمعه ماکو نیز در این جلسه با بیان اینکه دشمن مدام با امت اسلام و امروز با ملت ایران در حال جنگ می باشد که در ایام و روزهای مختلف شکل جنگ دشمن نیز با ما تغییر می یابد و زمانی در جبهه های جنگ و اکنون نیز در حال جنگ اقتصادی با دشمن هستیم افزود :  تهاجم فرهنگی و جنگ نرم یک جبهه ای است که دشمن علیه ملت ایران گرفته است تا فرهنگ مردم را مورد تهاجم قرار دهد و برای اینکه شعار سال جهش تولید تحقق یابد لازم است یک سری مقدمات فراهم شود و باید به موضوعات جذب سرمایه گذار ، رفع مشکلات بنگاه های تولیدی نیمه فعال ، بررسی عوامل قاچاق کالا بصورت ترانزیتی ، بالا بردن کیفیت کالاهای تولیدی ، بازاریابی جهت فروش کالاهای تولید شده در منطقه و شهرستان و نهادینه کردن فرهنگ تولید در بین جوانان توجه ویژه داشته باشیم.

حجت الاسلام ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی محور توسعه ، اول انسان توسعه یافته می باشد  گفت : قبل از اینکه جامعه توسعه یابد انسان باید توسعه پیدا کرده و به رشد و بلوغ و بر بالندگی لازم رسیده و شکوفا شود تا جامعه در پرتو توسعه انسان بتواند بر توسعه مدنظر برسد و ما بعنوان شورای فرهنگ عمومی باید گره های فرهنگی اقتصاد از جمله ذهنی ، روانی و فکری که خیلی مهم هستند را باز کنیم که با گشایش این گره ها یک توسعه در ارتباط با نحوه نگرش به دنیا ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه پی ریزی را باید از آموزش و پرورش شروع کرد افزود : باید  ارزش کار را به کودکان خود بیاموزیم که کار مقدس و جوهر انسان است و هرکس باید یک کار داشته و در راستای تحقق شعار سال جهش تولید در زمان کنونی ده برابر کار کند تا تمام جامعه رو به پیشرفت باشد و دنیا را برای خود مهم و مقدمه رسیدن به آخرت و اهداف معنوی تلقی نماید .

 

# نظر : 0