به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه :

غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای شهرستان ماکو

غبارروبی  و عطر افشانی مزار شهدای شهرستان ماکو
مزار شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس در ماکو به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه ، غبارروبی، عطر افشانی و گلباران شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ؛ مزار شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس در ماکو به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه ، غبارروبی، عطر افشانی و گلباران شد.

این مراسم معنوی روز پنجشنبه با حضور  امیر نعنائی بخشدار مرکزی ماکو،امام جمعه، رئیس دادگستری،دادستان عمومی و انقلاب ، مسوولان اجرایی، روحانیون، خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و فرماندهان نظامی و انتظامی در مزار شهدای محله تازه برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مراسم باشکوه با غبارروبی و گلباران مزار شهدا، ضمن قرائت فاتحه و تجدید پیمان با آرمان های والای انقلاب، به مقام شامخ شهدای گلگون کفن این شهرستان ادای احترام کردند.

از یکم تا هفتم تیرماه بمناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی (ره) و جمعی از یاران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است.

شهید بهشتی نخستین رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در روز هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ به همراه ۷۲ نفر از اعضای حزب جمهوری اسلامی به دست منافقان کوردل به شهادت رسید.

 

 

# نظر : 0